VIštytis

VIskas apie Vištytį

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Vištytis prasideda čia ...

Savų vilionių turi kiekviena rajono seniūnija

Email Spausdinti PDF

  photo Vistytis_set0603mar_k71.jpg  Vištyčio seniūnijoje, be įprastinių darbų – tokių kaip miestelio viešųjų erdvių tvarkymas ir kt., pasitelkus viešųjų darbų programą, buvo sutvarkytas Vištytyje nelegaliai atsiradęs sąvartynas, darbininkai Vištyčio kapinėse iškasė tranšėjas, skirtas vandentiekiui įvesti, Taikos gatvėje pradėtas elektros stulpų demontavimo procesas. Miestelis pasipuoš moderniais šviestuvais ir gyventojus elektros srovė pasieks po žeme nutiestais laidais. Pasak seniūno Bronislavo Politos, sutvarkius apšvietimo liniją, rekonstruoti reikės ir Taikos gatvės šaligatvį, nes čia, žemiausioje vietoje, kaupiasi vanduo, tad reikia išspręsti šią problemą.


 Savų vilionių turi kiekviena rajono seniūnija

Ataskaitiniuose susirinkimuose paskutiniai gyventojams atsiskaitė Vištyčio, Klausučių ir Gižų seniūnijų seniūnai.

Ties dviračių taką

Kovo mėnesį, tęsiant ataskaitinius susirinkimus gyventojams, atsiskaitė Vištyčio, Klausučių ir Gižų seniūnijų seniūnai.

Vištyčio seniūnijoje, be įprastinių darbų – tokių kaip miestelio viešųjų erdvių tvarkymas ir kt., pasitelkus viešųjų darbų programą, buvo sutvarkytas Vištytyje nelegaliai atsiradęs sąvartynas, darbininkai Vištyčio kapinėse iškasė tranšėjas, skirtas vandentiekiui įvesti, Taikos gatvėje pradėtas elektros stulpų demontavimo procesas. Miestelis pasipuoš moderniais šviestuvais ir gyventojus elektros srovė pasieks po žeme nutiestais laidais. Pasak seniūno Bronislavo Politos, sutvarkius apšvietimo liniją, rekonstruoti reikės ir Taikos gatvės šaligatvį, nes čia, žemiausioje vietoje, kaupiasi vanduo, tad reikia išspręsti šią problemą.

„Savivaldybės administracijos Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriui padedant 2016 metais buvo suprojektuotas 400 m ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas paežerėje. Dabar vyksta šio projekto derinimas ir lėšų paieška. Bus nutiestas pėsčiųjų ir dviračių takas su suoleliais, apšvietimu, dviračių stovais“, – apie planuojamas investicijas kalbėjo seniūnas.

Taip pat norima įrengti laiptus ant Kaupiškių piliakalnio, vietoj trijų senų viešųjų tualetų pastatyti naujus, remonto reikalauja ir prastos būklės Vištyčio kapinių įrankių namelis. Planuojama atnaujinti poilsiavietes, įrengiant lauko suoliukus bei staliukus, ir pažymėti lankytinas vietas seniūnijoje, pastatant 3 lauko stendus: P. Kriaučiūno tėviškėje, prie rusų stačiatikių buvusios cerkvės ir prie buvusios žydų sinagogos.

Klausučiams siūlomas miestelio statusas

Praeitų metų darbai aptarti ir Klausučių seniūnijoje. Pasak seniūnės Gemos Skystimienės, vis didesne problema tampa nedarbas. Dėl to kenčia ne tik nedirbančiojo šeima, bet ir pats bedarbis – jis netenka socialinės aplinkos, jaučiasi vienišas. Įdarbinus bedarbius pagal viešųjų darbų programą, jie ne tik gauna galimybę dirbti ir užsidirbti, bet ir atlieka darbus, kurių svarbą pastebi daugelis gyventojų.

Įdarbintieji pagal viešųjų darbų programą vykdė socialinės ir visuomeninės paskirties objektų rekonstrukcijos bei smulkaus remonto darbus. Atlikus minėtus darbus, pagražėjo viešųjų erdvių ir pastatų estetinis vaizdas, pagerėjo gyvenimo sąlygos socialiniuose būstuose.

Analizuojant seniūnijos aplinkos apsaugos ir infrastruktūros rodiklius, išryškėja stipriosios pusės: gerai išvystytas kelių tinklas, didėja dėmesys subalansuotai plėtrai ir švariai aplinkai, turtingas gamtos bei architektūros paveldas, dalyvaujama įvairiose kompleksinėse programose. Seniūnė minėjo ir silpnąsias puses: vis dar atsiranda nelegalių sąvartynų, ne itin gera kelių būklė, nepakankamai apšviesti kai kurie kaimai, gyvenvietėse mažai asfaltuotos dangos.

Pasidžiaugta lankytinomis vietomis, didėjančiu lankytojų srautu. Ant Šešupės kranto yra istorijos paminklas – Rementiškių piliakalnis, kurį seniūnijos darbuotojai nuolat prižiūri. Gyventojų poilsiui iš dalies įruošta Matarnų poilsiavietė. Klausučiuose įrengtame poilsio ir sporto parke gausiai lankosi ne tik vietiniai žmonės. Ypač daug čia atvyksta šeimų su mažamečiais vaikais. Gyventojai siūlo Klausučių kaimui netgi suteikti miestelio statusą.
Seniūnijų ir bendruomenių pastangomis kaime gražėja gyvenviečių viešosios erdvės.

Kita vertus, seniūnijoje dar neišplėtotas turistinių trasų, pakelės poilsio aikštelių ir kempingų tinklas, neįrengti viešieji tualetai, nėra ekspozicinės infrastruktūros.

Šiais metais seniūnija numato pagaminti ir pritvirtinti ženklus su kaimų pavadinimais, parūpinti pastatų numerius, tvarkyti gyvenvietes. Planuojama įrengti apšvietimą Norvaišų kaime, gyvenvietėse atnaujinti esamą gatvių apšvietimo sistemą, Slabadų viešosiose kapinėse numatoma įrengti pėsčiųjų taką, iš kelių remonto lėšų remontuoti šaligatvius Sūdavos ir Klausučių kaimuose, atnaujinti asfalto dangą Daržininkų kaime, viešuosiuose keliuose pakeisti dvi susidėvėjusias pralaidas, įrengti atitvarus.

Gižus pristato edukacinė programa

Jau kelerius metus iš eilės džiugesniais demografiniais rodikliais pasigirti gali Gižų seniūnijos seniūnas Romas Kučiauskas. Pristatydamas 2016 metų veiklos ataskaitą, jis džiaugėsi stabiliu gyventojų skaičiumi: praėjusiais metais seniūnijoje gyveno 1012 gyventojų (atvykimą deklaravo 45 žmonės, išvyko iš seniūnijos 10, per metus mirė 9 žmonės, gimė 11).

Seniūnijoje toliau plėtojama kaimo turizmo veikla, yra trys veikiančios kaimo turizmo sodybos.

„Galime pasidžiaugti Kazimiero Baršausko tėviške, gražia miestelio aplinka ir gamta, sutvarkytu miestelio centru bei atokesnėmis gyvenvietėmis, kurių pagrindinės gatvės apšviestos ir išasfaltuotos“, – ataskaitiniame susirinkime kalbėjo seniūnas Romas Kučiauskas.

Išlieka problema, kad dėl mažų pieno supirkimo kainų ūkiai patiria nuostolių, likviduoja bandas, pasilikdami tik mėsinius galvijus. Gižų seniūnijoje yra ir netradiciškai ūkininkaujančių gyventojų. Jie augina vaistažoles, kmynus, juoduosius serbentus, riešutus ir trešnes, daržoves. Keletas ūkininkų laiko bites.

Seniūnijoje plėtojamas ir smulkusis verslas. Užsiimama naudotų automobilių prekyba bei remontu, baldų, medienos gamyba ir apdirbimu, teikiamos kirpimo, žemės dirbimo, plytelių klojimo, griovių kasimo ir kt. paslaugos.

Seniūnijoje įsikūrusios dvi kaimo bendruomenės – Gižų ir Antupių – sėkmingai naudojasi ES fondų parama, gražina seniūnijos aplinką, kuria patogesnį gyvenimą.

Didelio pasisekimo sulaukė Gižų kaimo bendruomenės sukurta edukacinė programa „Gižai – liepų kaimas“, čia pritraukianti daug lankytojų.

Bendruomenės nariai susidomėjo ir šiaurietiškuoju ėjimu. Seniūnijoje paruošta 12 km ilgio trasa. Nemažas būrys entuziastų bent porą kartų per savaitę numatytu maršrutu patraukia į žygį su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis.

Kalbėdamas apie ūkinę veiklą seniūnas paminėjo, kad praėjusiais metais Rūdos kaime, buvusioje kiaulių komplekso teritorijoje, rekultivuotos dviejų fermų liekanos, o Senkiškių kaime – trijų fermų liekanos. Šiais metais ten liko sutvarkyti aplinką, išlyginti ir apsėti žemę. Taip pat vis gražėja ir Gižų miestelio erdvės.

Ieva RINKEVIČIŪTĖ
Rajono Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

SANTAKA: http://www.santaka.info/?sid=38288

Vilius Kočiubaitis nuotrauka.
Atnaujinta Šeštadienis, 29 Balandis 2017 09:54  
Mes turime 42 svečius online
Turinio peržiūrėjimai : 7529923
Kviečiami į monografijos „Vištytis“ pristatymą

 

  Visi maloniai kviečiami į dviejų dalių monografijos „Vištytis“ pristatymą, kuris vyks rugpjūčio 16 d., sekmadienį, 12 val., Vištyčio bendruomenės namuose. 10.30 val. bus aukojamos šv. Mišios už Vištyčio krašto tremtinius ir politinius kalinius, skambės tremtinių dainos.Banners