VIštytis

VIskas apie Vištytį

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Vištytis prasideda čia ...

Laiškuose – renginių ir įspūdžių kaleidoskopas

Email Spausdinti PDF

 

  photo Vistytis_set0603mar_k71.jpg Įdomiai Tarptautinę vaikų knygos dieną Vištyčio bibliotekoje paminėjo Petro Kriaučiūno mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinės grupės vaikai su mokytoja Ž. Vingilyte. Jie buvo supažindinti su įvairiomis vaikiškomis knygelėmis, pamokyti, kad jas reikia mylėti ir saugoti, nes plėšomoms knygelėms skauda jų popierines širdeles. Sklaidydami knygų puslapius mažieji džiaugėsi gražiomis iliustracijomis, stambiomis raidėmis, iš kurių jau galima sudėti pirmuosius skiemenis, minė mįsles, patys pasigamino po spalvingą puslapių skirtuką. Apie visa tai parašė Vištyčio filialo bibliotekininkė Lilita SAUKAITIENĖ.


 

 
 Viešėdami Vištyčio bibliotekoje vaikai susipažino su knygų pasauliu, pasigamino po spalvingą puslapių skirtuką.

Laiškuose – renginių ir įspūdžių kaleidoskopas

Atšventėme Velykas – gražiausią pavasario šventę, apgaubtą meilės, džiaugsmo, geros nuotaikos. Kad tai pajaustų ir vieniši, artimųjų neturintys seneliai, jau kelinti metai iš eilės Vilkaviškio pradinės mokyklos bendruomenė organizuoja velykinę akciją „Padėkime vienišam žmogui“. Apie ją parašė šios mokyklos pedagogė Valdonė DRANGAUSKIENĖ. Per akciją surinkti maisto produktai buvo išdalyti senoliams. Šiemet kartu su „Maltos“ ordino Vilkaviškio pagalbos tarnybos savanoriais aplankyta 12 vienišų senelių, kurie nors trumpam galėjo pamiršti savo vienatvę.

Žinutė, kurią pasirašė Mildos mama Jolanta KALAVINSKIENĖ, mums papasakojo apie Vaikų ir jaunimo centro dailės terapijos būrelio parodos „Kiekvienas gali būti dailininku, jei greta yra mokytojas“ atidarymą. „Būrelio vaikai nuo rudens penktadieniais ir šeštadieniais daug laiko praleido piešdami, lipdydami, kurdami. Dailės mokytoja Žydrūnė Duobienė padėjo jiems įgyvendinti įvairius kūrybinius sumanymus. Tiek mažųjų ikimokyklinukų, tiek pradinukų grupių vaikai dailės pamokėlėse dirbo su dideliu entuziazmu, todėl ir nuostabių darbų susikaupė nemaža krūvelė. Visos fojė sienos mirgėte mirga nuo spalvingų, kūrybingų, įvairiomis technikomis pieštų piešinių“, – rašoma žinutėje apie parodą, kuri veiks visą mėnesį.

Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė dalyvavo respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ organizuotoje sveikatinimo akcijoje, skirtoje Pasaulinei sveikatos dienai paminėti, „Aš bėgu – 2017“. Vyresnioji auklėtoja Vida KUDIRKIENĖ savo žinutėje papasakojo, kaip grupių komandos, nešinos savo simboliais, įstaigos darbuotojai, nemažai tėvelių kartu nužygiavo iki „Aušros“ gimnazijos stadiono, kur ir vyko masinis bėgimas. Patys mažiausi vaikai bėgo 30 metrų, 4–5 metų – 60 m, 5–6 m. – 100 m, 6–7 m. – 120 m nuotolį. Pradžioje tėveliai bėgo kartu su savo atžalomis, o pabaigoje visi suaugusieji – tėveliai bei įstaigos darbuotojai – įveikė 100 metrų atstumą.

Marijampolės futbolo centro treneris Martynas KARPAVIČIUS informavo apie Alvito pagrindinėje mokykloje vykusį pradinių klasių mokinių salės futbolo turnyrą „Mus vienija futbolas“. Jame, be alvitiečių, dalyvavo komandos iš Bartninkų, Kačerginės ir Marijampolės. Prizininkėmis tapusioms komandoms buvo įteiktos Marijampolės apskrities futbolo federacijos taurės ir medaliai, o dalyviams – futbolo suvenyrai. Pirmos vietos medaliais pasipuošė Alvito pagrindinės mokyklos komanda, antrąją vietą užėmė Kačerginės daugiafunkcio centro žaidėjai, bronzos medalius iškovojo Bartninkų Jono Basanavičiaus mokyklos-daugiafunkcio centro komanda.

Įdomiai Tarptautinę vaikų knygos dieną Vištyčio bibliotekoje paminėjo Petro Kriaučiūno mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinės grupės vaikai su mokytoja Ž. Vingilyte. Jie buvo supažindinti su įvairiomis vaikiškomis knygelėmis, pamokyti, kad jas reikia mylėti ir saugoti, nes plėšomoms knygelėms skauda jų popierines širdeles. Sklaidydami knygų puslapius mažieji džiaugėsi gražiomis iliustracijomis, stambiomis raidėmis, iš kurių jau galima sudėti pirmuosius skiemenis, minė mįsles, patys pasigamino po spalvingą puslapių skirtuką. Apie visa tai parašė Vištyčio filialo bibliotekininkė Lilita SAUKAITIENĖ.

„Pegaso“ knygynai pradinių klasių mokiniams organizuoja pasaulio pažinimo pamokas. Kaip sužinojome iš mokytojos Vilės AŠUTAITIENĖS laiško, „Pegasiuko pamokėlėje“ dalyvavo ir Vilkaviškio pradinės mokyklos 2c klasės mokiniai. Antrokai Marijampolės knygyne žaisdami daugiau sužinojo apie savo kūno dalis ir jų funkcijas. „Pegaso“ darbuotojos taip pat papasakojo apie knygyno darbo specifiką, parodė naujas knygeles. Vaikai mokėsi patys išsirinkti ir nusipirkti patinkančią knygą. Į mokyklą mokiniai parsivežė „Pegasiuko“ diplomą bei daug teigiamų emocijų.

Sūdavos pagrindinės mokyklos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Milda VILTRAKYTĖ pasidžiaugė, kad dešimtokai per pilietiškumo pagrindų pamokas įgytas žinias apie teisinės valstybės pagrindus, teisinius santykius, kurie reguliuoja visuomenės gyvenimą, bei teisingumo įgyvendinimo sistemą Lietuvoje papildė per išvyką į Vilkaviškio rajono apylinkės teismą. Mokiniai apsilankė teismo salėje, turėjo galimybę pasėdėti tiek teisėjo kėdėje, tiek ant suolo, skirto kaltinamiesiems. Į mokinių klausimus atsakė teisėjas Valdas Petraitis, laikinai einantis teismo pirmininko pareigas.

 

Atnaujinta Sekmadienis, 23 Balandis 2017 07:25  

Banners