VIštytis

VIskas apie Vištytį

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Vištytis prasideda čia ...

Etnogamtinis žygis "Paskutinis žiemos pasispardymas"

Email Spausdinti PDF
 photo a_PB100075.jpg
 
  photo Vistytis_set0603mar_k71.jpg  Š. m. vasario 25 d. (šeštadienį) Vištyčio regioninio parko direkcija, Girėnų kapela "Versmė", Vištyčio kaimo bendruomenė kviečia visus į etnogamtinį žygį pėsčiomis "Paskutinis žiemos pasispardymas". Siūlome ne tik gerai praleisti laiką, pabūti gryname ore, pakeliauti, pasigėrėti įstabaus grožio kraštovaizdžiu, bet ir apžiūrėti išlikusius technikos paminklus, susipažinti su šio krašto žmonių puoselėjamomis tradicijomis, Užgavėnių papročiais.

 

  photo a_PB100075.jpg

Š. m. vasario 25 d. (šeštadienį) Vištyčio regioninio parko direkcija, Girėnų kapela "Versmė", Vištyčio kaimo bendruomenė kviečia visus į etnogamtinį žygį pėsčiomis "Paskutinis žiemos pasispardymas".

Siūlome ne tik gerai praleisti laiką, pabūti gryname ore, pakeliauti, pasigėrėti įstabaus grožio kraštovaizdžiu, bet ir apžiūrėti išlikusius technikos paminklus, susipažinti su šio krašto žmonių puoselėjamomis tradicijomis, Užgavėnių papročiais.

Nelengva išvyti žiemą iš Vištyčio krašto, tad reikės visų pagalbos. Kaip tai darysime?
Daugiau kaip tris valandas keliausime pėsčiomis po išsibarsčiusias kalvas, Šaltalankio giraitę, Vištyčio ežero pakrantę. Apsupsime žiemą iš visų pusių, kad nebūtų kur trauktis. Taip nupėduosime apie 10 kilometrų. Pasiimkite termosą su karšta arbata.

Turėsime išskirtinę galimybę praverti Vištyčio vėjo malūno duris ir pažvelgti į jo vidų. Išgirsime vėjo malūno istoriją.
Užsuksime į Vištyčio miestelyje esančią aliejinę ir apžiūrėsime išlikusią technologinę įrangą, išgirsime pasakojimą kaip buvo spaudžiamas aliejus.
Susimalę miltų, prisispaudę aliejaus, keliausime link paežerės kepti blynų ir su trenksmu vyti žiemos iš Vištyčio krašto.

Čia sutiksime Užgavėnių personažus, atkeliavusius iš Girėnų kaimo. Vaišinsimės blynais, šiupiniu su kiaulės uodega. Pasiimkite savo puodelius arbatai, įrankius ir dubenėlius šiupiniui.
Bus žaidimai, varžytuvės, šėliojimai, tranki muzika, Morės deginimas.

Renkamės 10.10 - 10.30 val. Vištyčio stovyklavietėje, kuri randasi netoli Vištyčio miestelio, važiuojant keliu nuo Gražiškių link Vižainio, trijų kelių kryžkelėje prie Šv. Marijos statulos (stovyklavietės koordinatės X6035788, Y417994 LKS).
Automobilius paliksime Vištyčio stovyklavietės aikštelėje.

Žygio dalyvio mokestis - 4 eurai (atsiskaitymas grynaisiais žygio dieną).

Būtina išankstinė dalyvių registracija. Užsiregistruoti galite: mus informuodami Facebook'o paskyroje, el. p.: e.panitauskaite@vistytis.lt, telefonu: 8 342 63532 iki vasario 22 dienos.

Jaunesni, kaip 16-os metų vaikai gali keliauti tik kartu su juos lydinčiais suaugusiais asmenimis.

Iki susitikimo!
 
 
Atnaujinta Antradienis, 14 Vasaris 2017 18:30  
Mes turime 51 svečius online
Turinio peržiūrėjimai : 7608288
„Žodžio žydėjimo“ šventė – laukiami susitikimai

   Trečią kartą Vištyčio regioninis parkas organizavo literatūrinių skaitymų vakarą. Šiemet jis vyko ne rudenį, o jau žiemą, todėl tradicinis susitikimas „Rudens žydėjimas“ vadinosi kiek kitaip – „Žodžio žydėjimas“. „Smagu, kad jūs mūsų laukiate, kad jums reikia poezijos“, – kalbėjo vakarą vedusi rajono literatų klubo „Seklyčia“ prezidentė Janina Kurtinaitienė. Iš tiesų malonu buvo matyti, kad susirinko nemažai žmonių iš miestelio ir kaimų. Salės ir šį kartą nepavyko prišildyti, bet užteko jaukumo, kurį skleidė scenografinė aplinka, sukurta parko kultūrologės Rimos Gagienės rūpesčiu.


Banners