VIštytis

VIskas apie Vištytį

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Vištytis prasideda čia ...

Metai prasidėjo skaudžia nelaime Vištytyje

Email Spausdinti PDF

 photo Vistytis_set0603mar_k71.jpg Kaip pasakojo Vištyčio kaimo gyventojai, gėrėjęsi virš kaimo turizmo sodybos besiskleidžiančiomis ugnies gėlėmis, fejerverkai tikrai buvo įspūdingi, kokių kaime retai tepamatysi. Tačiau netrukus linksmą metų pradžią Vištytyje nutraukė sirenų kauksmas: į kaimo turizmo sodybą lėkė ne tik greitosios pagalbos, policijos, ugniagesių automobiliai, bet ir antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai. Specialiosioms tarnyboms 00.08 val. buvo pranešta, kad įvyko sprogimas, per kurį sužaloti žmonės. Dėl šios priežasties buvo įvestas policijos planas „Skydas“.


 
Fejerverkai sukelia daug džiaugsmo, tačiau tai padidintos rizikos įrenginys, su kuriuo elgtis reikia itin atsargiai. Eglės MIČIULIENĖS nuotr.

Metai prasidėjo skaudžia nelaime Vištytyje

Eglė KVIESULAITIENĖ

Pirmosios Naujųjų metų minutės mūsų rajone pažymėtos skaudžia nelaime – fejerverkas mirtinai sužalojo 29-erių vaikiną.

Švęsti Naujųjų sutikimo į populiarią, tačiau tragiškais įvykiais jau anksčiau garsėjusią kaimo turizmo sodybą, esančią ant Vištyčio ežero kranto, buvo susirinkusi didelė, daugiau nei dvidešimties jaunų žmonių, kompanija. Šventės kulminacija turėjo tapti įspūdingi fejerverkai.

Kaip pasakojo Vištyčio kaimo gyventojai, gėrėjęsi virš kaimo turizmo sodybos besiskleidžiančiomis ugnies gėlėmis, fejerverkai tikrai buvo įspūdingi, kokių kaime retai tepamatysi. Tačiau netrukus linksmą metų pradžią Vištytyje nutraukė sirenų kauksmas: į kaimo turizmo sodybą lėkė ne tik greitosios pagalbos, policijos, ugniagesių automobiliai, bet ir antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai. Specialiosioms tarnyboms 00.08 val. buvo pranešta, kad įvyko sprogimas, per kurį sužaloti žmonės. Dėl šios priežasties buvo įvestas policijos planas „Skydas“.

Tik vėliau paaiškėjo, jog skambindami pagalbos telefonu šoko ištikti skaudaus įvykio liudininkai, matyt, netiksliai įvardijo situaciją. Mat jokių sprogmenų nelaimės vietoje nebuvo. Sprogimas įvyko 29-erių Martynui Melninkui ir dvejais metais jaunesniam jo draugui bandant uždegti petardą. Kaip pareigūnams aiškino įvykio liudininkai, lygiai tokias pačias dvi petardas vaikinai jau buvo iššovę. Liko tik trečioji, paskutinė. Degant petardą vamzdyje staiga plykstelėjo ugnis ir pasigirdo kurtinantis sprogimas.

Įspūdingo reginio danguje laukę draugai sukliko iš siaubo: nusviestas sprogimo bangos gulėjo kruvinas Martynas. Sprogmuo vaikinui nutraukė plaštaką, o skeveldros susmigo į kūną. Martyno draugui 27-erių Kazimierui per sprogimą sužalotos rankos ir veidas.

Šoko ištikti draugai sunkiai sužalotą Martyną Kybartų greitosios pagalbos medikų brigadai perdavė pakeliui. Tačiau ir draugų, ir medikų pastangos buvo bevaisės – Martyno gyvybė 2.30 val. užgeso. Anot medikų, jauną vyrą mirtis ištiko dėl daugybinių pilvo ir krūtinės organų sužeidimų.

Kito sužaloto vaikino būklė stabili ir pavojus gyvybei negresia. Jis artimųjų prašymu pervežtas gydyti į Kauno klinikas.

Policija aiškinasi, dėl kokios priežasties sprogo galingas fejerverko įrenginys. Sprogmens skeveldras ištirti išsigabeno „Aro“ pareigūnai. Tačiau jau dabar aišku, kad galinga petarda įgyta nelegaliai iš vieno vilkaviškiečio, neturinčio teisės verstis tokia veikla. Ar sprogmuo gamyklinis, ar savadarbis, paaiškės apklausus jį pardavusį asmenį.

Mėgstantiesiems šventes paįvairinti fejerverkais medikai ir policija primena, jog tai – padidintos rizikos įrenginys, su kuriuo elgtis reikia itin atsargiai. Vien Naujųjų metų naktį į medikus kreipėsi trys petardomis susižaloję žmonės. Kūčių dieną petarda buvo sužalota dvylikametė mergaitė.
 

 

Atnaujinta Antradienis, 24 Sausis 2017 20:49  

Banners