VIštytis

VIskas apie Vištytį

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą

Patirtis man suteikia teisę atstovauti žmonėms

Email Spausdinti PDF

 

 photo Vistytis_set0603mar_k71.jpg  Dirbdamas seniūnu kasdien susitinku su paprastais žmonėmis, žinau jų problemas, matau jų gyvenimo sąlygas. Man tikrai nereikia aiškinti apie sudėtingą ekonominę situaciją, pensijas, atlyginimus. Aš tą tiesiogiai matau kiekvieną dieną, lankydamasis kaimuose, gyvenvietėse, įstaigose. Kartais labai sunku susitaikyti su realybe bei kai kurių žmonių asmeninėmis nelaimėmis ir sunkumais. Sunku matyti, kaip mažėja mokinių skaičius mokyklose, žmonės sensta, o kaimai nyksta. Nepriklausomybės metais viską privatizavus ir suklestėjus nedarbui, daug jaunimo emigravo. Dabar į tokias vietoves, kaip Vištytis, jauni žmonės negrįžta, nes jiems čia nėra ką veikti. Ir tai ne seniūno kaltė – tokia valstybės valdymo politika, kurią reikia keisti.

 

Patirtis man suteikia teisę atstovauti žmonėms

Jau greitai vyks rinkimai į Seimą. Tiek partijos, tiek save išsikėlę kandidatai pateikia savas mintis, kaip tvarkytis valstybėje. Rinkimų sistema visiems kandidatams, net partijų valia į sąrašus įrašytiems paskutiniuoju numeriu, suteikia vienodas galimybes laimėti rinkimus.

Seniai dirbu Vištyčio seniūnu, dalyvauju politinėje veikloje. Ne vieną kadenciją buvau renkamas Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos nariu, turiu patirties savivaldoje. Esu įsitikinęs, kad ši mano patirtis suteikia man teisę visiškai gerai atstovauti Lietuvos žmonėms ir Seime.

Dirbdamas seniūnu kasdien susitinku su paprastais žmonėmis, žinau jų problemas, matau jų gyvenimo sąlygas. Man tikrai nereikia aiškinti apie sudėtingą ekonominę situaciją, pensijas, atlyginimus. Aš tą tiesiogiai matau kiekvieną dieną, lankydamasis kaimuose, gyvenvietėse, įstaigose. Kartais labai sunku susitaikyti su realybe bei kai kurių žmonių asmeninėmis nelaimėmis ir sunkumais.

Sunku matyti, kaip mažėja mokinių skaičius mokyklose, žmonės sensta, o kaimai nyksta. Nepriklausomybės metais viską privatizavus ir suklestėjus nedarbui, daug jaunimo emigravo. Dabar į tokias vietoves, kaip Vištytis, jauni žmonės negrįžta, nes jiems čia nėra ką veikti. Ir tai ne seniūno kaltė – tokia valstybės valdymo politika, kurią reikia keisti.

Kodėl Europos Sąjungos fondų regioninės plėtros lėšos yra skiriamos tiktai gyvenvietėms su 1000 gyventojų? Aš siekčiau, kad kiekvienas seniūnijos centras gautų paramą regioninei plėtrai. Kodėl bijomasi įteisinti seniūnijų savarankiškumą? Mes galime tvarkytis kitaip. Aš už tai, jog Lietuvos seniūnijos turėtų savo sąskaitas banke, o seniūnai būtų asignavimų valdytojai.
 
Pasitarę su bendruomenėmis, seniūnaičiais, jie galėtų patys rašyti ir teikti projektus lėšoms gauti. Seniūnaičiai galbūt galėtų būti tos seniūnijos tarybos nariai, pati seniūnija tapti mini savivaldybe su visais įgaliojimais, o seniūnus žmonės galėtų rinkti tiesiogiai. Patikėkite, daug kas pasikeistų tik į gerąją pusę.

Tada gal ir jaunimui būtų galima kažką pasiūlyti: darbą, kuriame jie galėtų save realizuoti, kultūrinio laisvalaikio galimybes, prieinamas visiems žmonėms. Tam reikia padorių investicijų numatant kaimų, gyvenviečių, miestelių, seniūnijų ir rajonų centrų prioritetus.

Lietuvoje pagal poreikį reikia statyti naujus pramoninius objektus, statyboms suteikti valstybinės žemės, kelerius metus taikyti pelno mokesčio lengvatas arba iš viso neapmokestinti investicijų. Įmonės iš Lietuvos neturi išeiti, o turi ateiti į mūsų šalį. Atsiras daugiau darbo vietų, sugrįš ir emigrantai, nes žinos, kad jų čia laukia padorus atlyginimas, normalios gyvenimo sąlygos.

Naujų vėjų reikia visur: tiek miestuose, tiek rajonų savivaldybėse. Manau, nereikia atsisakyti minties rotuoti valstybės tarnautojus. Tai tik paskatintų darbuotojus tobulėti. Europos Sąjungos valstybėse tai puikiai sekasi. Tačiau tik darbo ir stogo visaverčiam žmogaus gyvenimui neužtenka. Žmonės turėtų susitikti ne tik turguje ar poliklinikoje, bet ir kultūriniuose renginiuose. Reikėtų iš valstybės biudžeto finansuoti teatrų gastroles, skatinti iniciatyvas burtis miestų teatrams, teikti jiems pagalbą.

Žmonės klausia, ar LSDP sąraše būdamas Nr. 137 tikiu, kad būsiu išrinktas į Seimą? Taip, tikiu. Net ir įrašytas 137-u numeriu turiu galimybę būti išrinktas, jeigu tokia bus rinkėjų valia. Ne partija, ne kas nors kitas, o tik rinkėjai gali tarti lemiamą žodį spalio 9 d. balsuodami už LSDP sąrašą Nr.1 ir balsavimo biuletenio langelyje, be kitų kandidatų, įrašydami ir mano Nr. 137. Tokiu būdu Vilkaviškio rajonas galėtų išsirinkti ne vieną, bet galbūt kelis Seimo narius, o vištytiečiai – pirmą kartą istorijoje turėti savo Seimo narį.

Tad ateikite visi į rinkimus ir balsuokite. Sėkmės Jums renkantis.

Bronislavas POLITA

Kandidatas į Seimą LSDP daugiamandatėje apygardoje
Politinė reklama bus apmokėta iš LSDP rinkimų sąskaitos lėšų.
Užsk. 4230

 

santaka.info

Atnaujinta Antradienis, 24 Sausis 2017 04:44  
Mes turime 63 svečius online
Turinio peržiūrėjimai : 7466635
Suvalkijos grožis atsivers iš atnaujintos regyklos

 

  Į šią vietą užsukusiems poilsiautojams, Vištyčio regioninio parko pažintiniu taku keliaujantiems turistams atsiveria įspūdingas vaizdas.  Suremontuoti šios poilsiavietės įrenginių praėjusios savaitės pabaigoje ir suvažiavo talkininkai. Talką suorganizavo, lėšų skyrė ir medžiagomis poilsiavietei atnaujinti pasirūpino Marijampolės miškų urėdija. Apie dvidešimt į talką suvažiavusių žmonių pakeitė visiškai pasenusį pavėsinės stogą, sukalė į regyklą vedančius naujus laiptus, o šlaitą nuo keliuko atitvėrė ilga eile kuolų. Kartu su visais talkininkavęs Pajevonio girininkas Rymantas Vaičaitis teigė, jog šie buomai ne tik padės užtikrinti poilsiautojų saugumą, bet ir neleis siautėti tiems, kurie mėgina nuo šlaito važinėti su keturračiais.


Banners