VIštytis

VIskas apie Vištytį

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Vištytis prasideda čia ...

Atsinaujinusiame parke – lankytojų gausa

Email Spausdinti PDF

 

 photo Vistytis_set0603mar_k71.jpg Vištyčio regioninio parko direktorius Nerijus Paškauskas džiaugiasi, jog dabar lankytojams galima pasiūlyti kur kas daugiau nei ankstesniais metais. Lankytojų centras įsikūręs gražiose, jaukiose patalpose, kuriose patraukliai išdėstyta informatyvi ekspozicija. Šiuolaikiškame pastate nuolat rengiamos įvairios paveikslų, fotografijų parodos, vyksta renginiai. Tai vyko ir anksčiau, bet dabar tam turime kur kas geresnes sąlygas. Ir patys galime oriau priimti įvairias ekspozicijas, ir į parodą užsukęs lankytojas visada jausis patogiai bei jaukiai – tiek žiemą, tiek vasarą, – pasakojo N. Paškauskas.

 

Atsinaujinusiame parke – lankytojų gausa

Eglė MIČIULIENĖ

Parko direktorius Nerijus Paškauskas ir vyr. specialistas ekologas Vaidas Leonavičius džiaugiasi smarkiai atsinaujinusiu Šilelio pažintiniu taku.
Autorės nuotr.

Šiuolaikiškos patalpos

Pasibaigus aktyviajam turistų sezonui Vištyčio regioninio parko darbuotojai tvirtina, jog šiemet lankytojų užderėjo kaip niekada daug. Žmones traukia modernus lankytojų centras su vidaus ekspozicija, atnaujintas ir išpuoselėtas Šilelio pažintinis takas.
Vištyčio regioninio parko direktorius Nerijus Paškauskas džiaugiasi, jog dabar lankytojams galima pasiūlyti kur kas daugiau nei ankstesniais metais.

Lankytojų centras įsikūręs gražiose, jaukiose patalpose, kuriose patraukliai išdėstyta informatyvi ekspozicija. Šiuolaikiškame pastate nuolat rengiamos įvairios paveikslų, fotografijų parodos, vyksta renginiai.

– Tai vyko ir anksčiau, bet dabar tam turime kur kas geresnes sąlygas. Ir patys galime oriau priimti įvairias ekspozicijas, ir į parodą užsukęs lankytojas visada jausis patogiai bei jaukiai – tiek žiemą, tiek vasarą, – pasakojo N. Paškauskas. – Bendraujame su užsienio kolegomis, vieni iš kitų semiamės patirties. Buvo atvažiavę kaimyninių Lenkijos parkų delegacijos. Kaip žinia, lenkai turizmo srityje už mus pažengę gerokai toliau, bet lankytojų centru jie labai susidomėjo, žadėjo kai kuriomis idėjomis pasinaudoti patys.

Dabar ekspozicija „Kalvotoji Suvalkija“ parengta jau keturiomis kalbomis: be lietuvių ir anglų kalbų, ji papildyta lenkų ir rusų k. tekstais. Anot N. Paškausko, artimiausi Lenkijos parkai mums nenusileidžia – jie lietuvių kalba išleidę net atskirus savo parkų lankstinukus.


Šiek tiek statistikos

Suskaičiuota, jog nuo šių metų pradžios iki spalio vidurio regioninio parko direkcijoje apsilankė 2558 lankytojai, iš jų 2002 viešėjo darbo dienomis, 556 – savaitgaliais (šeštadieniais centras pradėjo dirbti tik nuo šių metų gegužės). Didžioji lankytojų dalis, t. y. 2273 žmonės, pageidavo apžiūrėti lankytojų centro ekspoziciją. Daugiausia čia lankėsi moterys – jų į direkciją užsuko 952. Taip pat viešėjo 778 vyrai ir 828 vaikai. Modernaus centro važiavo lankyti ir senjorai – jų viešėjo beveik 300.

– Tokio kiekio susidomėjusiųjų pas mus dar nebuvę. Iš visų dar išskirčiau Pajevonio pagrindinę mokyklą. Jos direktorius Paulius Dausinas įsitikinęs, jog savo kraštą pažinti turi kiekvienas, taigi mūsų lankytojų centre apsilankė visos šios mokyklos klasės! – kalbėjo N. Paškauskas.

Sulaukta ir 220 svečių iš užsienio. Žinoma, daugiausiai jų buvo iš gretimų valstybių – Lenkijos bei Rusijos, tačiau atvyko ir žmonių iš Anglijos, Airijos, Italijos, Vokietijos, Austrijos, JAV, netgi Japonijos. N. Paškauskas juokėsi, kad norint perskaityti svečių knygoje porą hieroglifais įrašytų atsiliepimų teko ieškoti vertėjo.

Dalis užsienio turistų keliavo po Lenkiją, o ten veikiančiuose lankytojų centruose pasiskaitę informacijos užsuko ir į Vištytį.


Važiavo ir rudenį

Be abejo, turistų lankomiausi objektai šiemet buvo naujasis lankytojų centras bei Šilelio pažintinis takas. Populiarumu jiems nusileido netgi didysis Vištyčio akmuo, Trijų ežerų regykla, Pavištyčio piliakalnis ir kitos gamtos grožybės.

Pažintinį taką, vedantį nuo „Viktorijos“ poilsiavietės ir besitęsiantį maždaug du kilometrus, naujai įrengė ir išgražino Marijampolės miškų urėdija. Dabar take stovi informaciniai stendai su nuotraukomis, puikiai įrengtos atokvėpio zonos, yra įvairių sūpynių, laipynių, padarytos automobilių stovėjimo aikštelės, pastatyti tualetai.

– Įdėtos pastangos tikrai pasiteisino. Žmonės važiavo dar ir rugsėjį, tiek darbo, tiek poilsio dienomis. Pabūti gamtoje atvykę lankytojai pasilieka automobilį Šilelio pažintinio tako pradžioje įrengtoje aikštelėje ir gali bent pusdienį vaikščioti, ilsėtis, smagiai leisti laiką. Apskritai žmonės atranda keliavimo Lietuvoje malonumą. Dabar juk beveik visi regioniniai parkai turi lankytojų centrus, sutvarkytą infrastruktūrą. Tad ir mums smagu nuvažiuoti į svečius kitame Lietuvos krašte, ir kitiems smagu pas mus pasidairyti. Tiesa, mes esame Lietuvos pakraštyje, mūsų neapžiūrėsi važiuodamas „pro šalį“ kaip, tarkime, Panemunės pilių. Tačiau turistai nevengia iki Vištyčio atvažiuoti specialiai – juk čia tikrai yra ką pamatyti, – kalbėjo parko direktorius.

Įrenginiai Šilelio take pagaminti iš gerų medžiagų, tvirtos medienos, kad laikytų kiek galima ilgiau. Kol kas žmonės juos saugo. Tiesa, vienas nemalonus incidentas buvo vasaros pradžioje: įsisiautęs jaunimas padegė stendą, suniokojo tualetą, stoginę. Tačiau atvykę policijos patruliai gaują sulaikė, vandalams teko atlyginti padarytą žalą.


Užsidirba pinigų

Kaip žinia, visi regioniniai parkai nuo praėjusių metų platina lankytojų bilietus – jie nėra privalomi pirkti, įsigyjami savanoriškai. Už pernai surinktas lėšas šiemet buvo pastatyti dar keli stalų bei suolų komplektai, persirengimo kabinos, taip pat impregnuoti visi informacinės sistemos įrenginiai, iš projektinių lėšų įruošti jau prieš aštuonerius metus.

Šiemet už lankytojų bilietus direkcija surinko netoli 600 eurų. Surinkti pinigai taip pat bus panaudoti lankytojų naudai ir patogumui.

Už ekskursijas ir žygio vadovo paslaugas direkcija surinko beveik 500 eurų. O didžiausia suma, per 700 eurų, buvo gauta už dar vieną naujovę – šiemet parkui sukurtus originalius suvenyrus, pagamintus iš natūralių medžiagų – molio, medžio. Lankytojai, ypač – užsieniečiai, labai noriai perka Vištytį simbolizuojančius medinius viščiukus, taip pat puodelius, rašiklius, magnetukus ir kt. Už juos gauti pinigai bus skirti naujiems suvenyrams įsigyti.


Naujas leidinys

Dar viena naujovė – šiemet išleistas „Vadovas po Vištyčio regioninį parką“. Tokie leidiniai pagal bendrą gamtos mokyklų projektą buvo išleisti 20-yje Lietuvos regioninių parkų. Šiuo metu perkamas visas mokymo inventorius ir kitais metais bus pradėta teikti naują paslaugą – vesti edukacines pamokėles gamtoje.

Naujieji leidiniai parengti labai kruopščiai, informacija pateikta patraukliai, su gausybe iliustracijų, paaiškinimų ir smagių užduočių. Pastarosios skirtos trims parko lankytojų kategorijoms: jaunesnio, vyresnio amžiaus vaikams bei šeimoms. Praktinėms užduotims atlikti jau nupirkta žiūronų, lupų ir kitų prietaisų, dar numatyta įsigyti ir meteorologinių stotelių, vėjo matuoklių, aukštimačių bei kt.

Nuo spalio 30 dienos šeštadieniais lankytojų centras nebedirbs, tad visi kviečiami užsukti darbo dienomis. Tačiau jei atsirastų didesnės grupės norinčiųjų paviešėti savaitgalį, galima susitarti su Vištyčio regioninio parko direkcijos darbuotojais iš anksto paskambinus telefonais (8 342) 63 581 arba (8 342) 63 532.

Atnaujinta Sekmadienis, 22 Sausis 2017 18:55  
Mes turime 12 svečius online
Turinio peržiūrėjimai : 6964608
Vištytyje automobilio sužalota lūšis nugaišo iš bado

   Vištyčio poilsiavietės sargas atokioje teritorijos vietoje rado sunkiai sužalotą ir nugaišusį suaugusį lūšies patiną.  Vištyčio apylinkėse (Vilkaviškio rajonas) medžiotojai ir vietos gyventojai pastaruosius penkerius metus retkarčiais matydavo vieną lūšį. Tikėtina, jog būtent šis į Lietuvos raudonają knygą įrašytas plėšrūnas skausmingai nugaišo praėjusią savaitę. Negyvą lūšį aptiko prie Vištyčio ežero vienos iš poilsiaviečių sargas. Plėšrūno gaišena gulėjo atokioje teritorijos vietoje, po egle.


Banners