VIštytis

VIskas apie Vištytį

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Vištytis prasideda čia ...

Medžiojanti mergina: visi mane priima kaip tikrą vyrą

Email Spausdinti PDF

998000_1381226478765553_92768818_n

 photo Vistytis_set0603mar_k71.jpg Iš pradžių buvo sudėtinga, nes esu moteris ir medžiotoja. Mačiau vyrų veide šiokią tokią šypseną ir pasakymus, kaip taip gali būti, juk jos nieko nesugeba. Tačiau žinau, ką aš galiu, žinau, kaip aš medžioju, pradėjau dalyvauti varžybose, visuomet užimu prizines vietas. Dabar medžioju Vištyčio medžiotojų klube, esu klubo narė ir mane priima kaip už tikrą vyrą.


 Medžiojanti mergina: visi mane priima kaip tikrą vyrą

 971857_1381228508765350_784458159_n

Vištyčio regioniniame parke dirbanti kraštotvarkininkė Enrika Panitauskaitė yra viena iš tų merginų, kurios moteriškas veiklas iškeičia į medžioklę. Jaunoji medžiotoja pasakoja apie jaudulį, šeimos tradicijas bei vyrų požiūrį į moteris medžiotojas.

– Kiek laiko jau medžiojate?

– Medžioju jau 26 metai – nuo tada, kai buvau pas mamą pilvukyje. Medžioja ir mano tėtis, ir mano mama ir buvo jau pas mane genuose.

– Ar nesulaukiate keistų aplinkinių reakcijų dėl to, kad mergina medžioja?

– Mano šeimoje tai yra normalu, o aplinkinių reakcija būna įvairi, nes daug kas sako, kad išvaizdi aukšta mergina turėtų vaikščioti podiumu, o ne su šautuvu laukais. Visokiausių replikų ir posakių iš vyrukų esu sulaukusi, manęs jau tai nebestebina.

– Ar vyrai noriai priima į kompaniją medžioklei?

– Iš pradžių buvo sudėtinga, nes esu moteris ir medžiotoja. Mačiau vyrų veide šiokią tokią šypseną ir pasakymus, kaip taip gali būti, juk jos nieko nesugeba. Tačiau žinau, ką aš galiu, žinau, kaip aš medžioju, pradėjau dalyvauti varžybose, visuomet užimu prizines vietas. Dabar medžioju Vištyčio medžiotojų klube, esu klubo narė ir mane priima kaip už tikrą vyrą.

– Papasakokite daugiau apie varžybas, kuriose dalyvaujate.

– Vilkaviškio rajone yra kelios medžiotojos, tačiau reikia būti tikra, o ne popierine medžiotoja. Tų tikrai medžiojančių yra vienetai iš jų esu stipriausia ir patenku į komandą ir patenku dalyvauju respublikinėse medžiotojų varžybose.

– Ar medžiodama nejaučiate jaudulio ir ar negaila gyvūnų?

– Taip, reikėjo perlipti per save, bet tas barjeras įveiktas, tiesiog reikia protingai medžioti ir nebus nusivylimų. Oficialiai medžioju jau nuo 2009 metų.

– Kaip pati vertinate neigiamą visuomenės nuomonę apie medžioklę?

– Ta nuomonė visą laiką buvo ir ji bus, nes visi žmonės yra skirtingi ir mąsto skirtingai. Yra žmonės, kurie supranta šiuos dalykus, o neigiamai vertina tie, kurie nesupranta. Nuo to dalyko nepabėgsi. Gamtoje turi būti medžiojamųjų gyvūnų gausos reguliavimas, turi būti selekcija.

– Kokius gyvūnus jums tekę sumedžioti?

– Esu sumedžiojusi visus leidžiamus, išskyrus vilką, apie ką labai svajoju, esu mačiusi jį gamtoje, bet nesu sumedžiojusi. Taip pat nesu sumedžiojusi briedžio.

– Sakote, kad nedreba rankos prieš paleidžiant lemiamą šūvį?

– Aš pagalvoju prieš pakeldama ginklą, kartais pažiūriu į gyvūną ir kažkas sukirba širdutėje, kartais tiesiog būna taip, kad tas gyvūnas nueina. Štai, kodėl skiriuosi nuo tikro vyro medžiotojo, esu mergina ir kažkada irgi būsiu motina.

– Prašnekus apie motinystę, ar norėtumėte, kad ir jūsų vaikai medžiotų?

– Manau draugas taip pat medžioja, todėl man atrodo, kad tai bus išvengiama.

Šaltinis --> http://www.miske.lt/…/medziojanti-mergina-visi-mane-priima…/

 Vaizdo rezultatas pagal užklausą „miske.lt“

Atnaujinta Antradienis, 17 Sausis 2017 17:20  
Mes turime 20 svečius online
Turinio peržiūrėjimai : 7195924
Vištyčio ežeras prasiplėtė ribas

  Šįmet, kaip niekada, iš krantų išsiliejo Vištyčio ežeras.  Kaip juokauja vietiniai žmonės, jei nebūtų kalniuko, tai miestelis taptų tikra Venecija.  Laimei, vanduo neužliejo gatvių, skęsta tik pakrantėse esantys objektai. Bronislavo Politos nuotr. Santaka: http://www.santaka.info/?sidx=43592


 

 


Banners