VIštytis

VIskas apie Vištytį

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Vištytis prasideda čia ...

Pristatyta monografija „Vištytis“

Email Spausdinti PDF

 photo IMGP5761.jpg

 photo Vistytis_set0603mar_k71.jpg Rugpjūčio 16 d. buvo ypatinga diena Vištyčio miestelio gyventojams ir jo svečiams: buvo pristatyta  ilgai laukta dviejų dalių monografija „VIŠTYTIS“. Vieni pristatymo dalyviai prisipažino braukę ašarą dar iki pristatymo pradžios, kiti negalėjo sutramdyti graudulio renginio metu. Tai džiaugsmo ašaros dėl juodu ant balto pavaizduotos tėviškės, gimtojo krašto ir namų istorijos. Dažnas glaudė įsigytas knygas, jas sklaidė, ieškodamas savo šeimos medžio šaknų ar tiesiog  prisiminimų.


Vištyčio bendruomenės namų scenos dekoracijos žavėjo paprastumu, kuklumu, bet tuo pačiu sukūrė ežero pakrantės įspūdį. Rodos, visi dalyviai  kaip viena didelė šeima sėdėdami ežero pakrantėje dalinosi prisiminimais. Ir tai vyko ne tik tas tris valandas, per kurias buvo pristatoma monografija, o daugiau kaip dešimtmetį, kol didelė dalis istorijos sugulė knygos lapuose.

Dviejų dalių 1400 puslapių monografiją „VIŠTYTIS“ sudarė Vilius Kočiubaitis ir Žydronė Kolevinskienė. Knygoje pristatoma miestelio istorija, kultūrinis, etnografinis, istorinis paveldas, krašto tremtiniai, žymūs žmonės, kūrybinis palikimas, gamta, mokyklos istorija, žydų bendruomenė, sportas ir kitos svarbios temos. Monografiją rašė 33 autoriai, didžioji jų dalis – įvairių sričių mokslininkai.

Knygos rengėjai tikrai verti pagarbos: juk jie nupūtė dulkes ir prikėlė praeitį, sukrėtė dabartį ir, tikėkimės, uždegs ateitį, nes knyga – tai vertybė ir žinių šaltinis augančiai kartai. Gyvenimas tęsiasi ir lieka įspaustos vis naujos pėdos, kurios toliau formuoja istorinį paveldą šio miestelio istorijoje.

Knygos rengėjai nuoširdžiai dėkoja straipsnių autoriams ir tiems, kurie padėjo surinkti medžiagą, kurie pasidalino fotografijomis ar prisiminimais, taip pat tiems, kurie visa tai apdorojo. Tai neįkainojamos vertybės ir turtas ne tik Vištyčio kraštui, bet ir visai Lietuvos istorijai.

Už materialinę paramą išleidžiant knygą ypatingos padėkos išsakytos „Olifėjos“ generalinio direktoriaus pavaduotojui Donatui Kazlauskui, IĮ „Elektra“ direktoriui Gintautui Plečkaičiui, kempingo „Pušelė“ vadovui Vidui Venckevičiui ir visiems kitiems, nuoširdžiai prisidėjusiems prie to, kad leidinys pasiektų skaitytojus.

Deja, visa Vištyčio istorija negali sutilpti į dvi knygas, tad jau užsimenama ir apie trečios knygos leidimą, kur ketinama sudėti visą surinktą informaciją apie knygnešius, kuri, gaila, netilpo pirmuosiuose tomuose.

Šaltinis ir nuotraukos --->  http://suduvis.lt/2015/08/17/pristatyta-monografija-vistytis/

Video-->https://www.facebook.com/vilius.kociubaitis/videos/o.152959375027/986597998030304/?type=2&theater¬if_t=video_processed

 

 

Atnaujinta Antradienis, 18 Rugpjūtis 2015 05:53  
Mes turime 265 svečius online
Turinio peržiūrėjimai : 6027953
Ar nevertėtų susirūpinti dėl Vištyčio ežero?

  Šį karštąjį savaitgalį nuvažiavę prie Vištyčio ežero, manėme, kad nerasime vietos apsistoti, tačiau vaizdas nustebino: pakrantės buvo beveik tuščios, o poilsiautojų vos vienas kitas, keli drąsesni – vandenyje. „Ar nebaisu maudytis tokiame nešvariame vandenyje?“ – paklausėme. Iš Vilkaviškio atvažiavę poilsiautojai sakė, kad tokį kelią atvažiavus neišsimaudyti būtų „griekas“, o dar tokiu oru. Pavažiavus kiek toliau buvo galima pamatyti kiek pilnesnes „Pušelės“ ir „Viktorijos“ poilsiavietes, tačiau ir vėl – vandenyje žmonių beveik nepamatysi, visi „kepa“ ant kranto arba maudosi duše. Skambinusieji į redakciją klausė, kodėl toks vanduo – ar tai šių karštų orų pasekmė, o gal tiesiog užterštumas, mat odos išbėrimais skundėsi ne vienas, šiomis dienomis maudęsis Vištyčio ežere.


Banners