VIštytis

VIskas apie Vištytį

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Vištytis prasideda čia ...

Ar nevertėtų susirūpinti dėl Vištyčio ežero?

Email Spausdinti PDF

 photo Vistytis_set0603mar_k71.jpg Daugelis Vištyčio miestelio gyventojų sako, kad toks vaizdas jau eilę metų jiems įprastas: „Kasmet žydi vanduo, todėl visi dumbliai kyla į viršų, vandens lygis taip pat senka. Nors ir sunku susitaikyti, tačiau taip yra, o dabar šis vaizdas, kasmet nors ir įprastas, tačiau labai liūdina aplinkinius. Paimti vandens kokybės mėginiai vis dažniau neatitinka reikalavimų. Nenuostabu, kad šiomis dienomis, nors ir labai karštomis, poilsiautojų buvo labai mažai, tačiau labai daug atvykusių ir nusivylusių, nes teko važiuoti atgal,“ – pasakoja vietos gyventoja Roma.


Šį karštąjį savaitgalį nuvažiavę prie Vištyčio ežero, manėme, kad nerasime vietos apsistoti, tačiau vaizdas nustebino: pakrantės buvo beveik tuščios, o poilsiautojų vos vienas kitas, keli drąsesni – vandenyje. „Ar nebaisu maudytis tokiame nešvariame vandenyje?“ – paklausėme. Iš Vilkaviškio atvažiavę poilsiautojai sakė, kad tokį kelią atvažiavus neišsimaudyti būtų „griekas“, o dar tokiu oru.

Pavažiavus kiek toliau buvo galima pamatyti kiek pilnesnes „Pušelės“ ir „Viktorijos“ poilsiavietes, tačiau ir vėl – vandenyje žmonių beveik nepamatysi, visi „kepa“ ant kranto arba maudosi duše. Skambinusieji į redakciją klausė, kodėl toks vanduo – ar tai šių karštų orų pasekmė, o gal tiesiog užterštumas, mat odos išbėrimais skundėsi ne vienas, šiomis dienomis maudęsis Vištyčio ežere.

Daugelis Vištyčio miestelio gyventojų sako, kad toks vaizdas jau eilę metų jiems įprastas: „Kasmet žydi vanduo, todėl visi dumbliai kyla į viršų, vandens lygis taip pat senka. Nors ir sunku susitaikyti, tačiau taip yra, o dabar šis vaizdas, kasmet nors ir įprastas, tačiau labai liūdina aplinkinius. Paimti vandens kokybės mėginiai vis dažniau neatitinka reikalavimų. Nenuostabu, kad šiomis dienomis, nors ir labai karštomis, poilsiautojų buvo labai mažai, tačiau labai daug atvykusių ir nusivylusių, nes teko važiuoti atgal,“ – pasakoja vietos gyventoja Roma.

Gyventojai mato ir kitą problemą

Vištyčio gyventojai dėl tokios vandens būklės kaltina ne tik gamtos reiškinius: „Poilsiautojams trūksta tualetų, o jeigu jų ir yra, tai ne tokios geros būklės – greičiausiai kai kuriuos „reikalus“ atlieka tiesiog vandenyje“.

Pasižvalgę aplink ežerą, randame ne vieną tualetą, todėl labai skųstis nereikėtų. Tiesa, tokių tualetų labiausiai trūksta vietose, kur prieiga į patį ežerą ne tokia didelė, todėl žmonės dažniausiai tingi pereiti į kitą gatvės pusę, kurioje stovi bent vienas lauko tualetas, o ir šiukšlių kai kurie poilsiautojai nesistengia išsivežti ir palikti švarią pakrantę. Gyventojai ne tik tarpusavyje, bet ir viešoje Facebook erdvėje vieni kitų klausė, kas galėtų paaiškinti, kodėl ežero pakrantėse kasmet daugėja maurų ir ar dėl esančios vandens būklės reikėtų kaltinti vien tik šią karščio bangą?

Pokalbis su Vištyčio seniūnu

Nors šiuo metu Vištyčio seniūnas Bronislavas Polita atostogauja, tačiau jis mielai sutiko atsakyti į mums rūpimus klausimus ir kartu pasvarstyti – ar reikėtų baimintis dėl tokios vandens būklės viename gražiausių Lietuvos ežerų?

„Manau, kad vanduo „žydi“, nes jam anksčiau tiesiog nebuvo laiko „pražydėti“. Visą vasarą lijo, o dabar staiga atšilo  oras, todėl vyksta įvairūs gamtos procesai. Be to, galima pamatyti, kad ežeras yra labai nusekęs.“

Įdomu, kodėl vanduo yra nusekęs, ar tik dėl karščių? Vištyčio seniūnas paaiškino, kad tai gali būti ne vien karščio priežastis: „Ne tik dėl karščio. Manoma, kad Rusijos pusėje, toje vietoje, kur išteka vienintelė upė, yra reguliuojamas vandens lygis. Nuo karščio ežeras taip pat senka, todėl upė reikalinga vandens kiekiui papildyti. Įtekantys 14 upelių šiuo metu beveik išdžiūvę ir papildomo taip reikalingo vandens į ežerą neatneša“.

 

Atnaujinta Sekmadienis, 05 Vasaris 2017 19:34  
Mes turime 33 svečius online
Turinio peržiūrėjimai : 7424038
Į gaisro vietą Vištyčio ugniagesių automobilį atstūmė vietiniai gyventojai

   Kaip pranešė naujienų portalas tv3.lt, gaisras Vištyčio miestelyje kilo šeštadienį po pietų. Pranešimą apie nuosavame name kilusį gaisrą bendrasis pagalbos telefonas gavo apie 15 val. Taip pat buvo pranešta, kad degančiame mediniame name yra žmonių. Į įvykio vietą buvo išsiųstos Vilkaviškio PGT pajėgos. Įvykio liudininkai netruko pasidalinti užfiksuotais kadrais, kaip į gaisro vietą Vištyčio ugniagesių automobilį atstumia vietiniai gyventojai. Būrys vyrų ir jaunuolių stūmė gelbėtojų automobilį, nes šis neužsikūrė. Kaip paaiškėjo, ugniagesiai įsikūrę visai netoli gaisro vietos, iki jos – maždaug trys minutės kelio.Banners